Dožínky

obilí

Blíží se svátek sklizně, svátek hojnosti a období nejcennějších darů přírody, oslava přírodního bohatství. Dožínky. Zatím co v keltské kultuře se slaví začátek sklizně – svátek Lammas/ Lughnasad. Slované slaví konec sklizně.

Beltain

beltain

Vraťme tomuto svátku zpět jeho původní význam. Nepalme čarodějnice, ale oslavujme život, lásku a plodnost ve všech podobách.

Menstruace je naší součástí

menstruace je dar

Menstruace je naší součástí. Provází nás a bude cca 35 let života (je úžasné si toto uvědomit, že?). Na pátečním ženském kruhu jsme narazily i na téma antikoncepce po porodu. To samé téma jsme před časem otevřely na dětském hřišti se „spolu-matkami“. Popisovaly jsme si zážitky z návštěvy gynekologa po porodu. Gynekolog většině z nich …

Menstruace je naší součástí Pokračovat ve čtení »

Yule

stonehenge

Yule – původně pohanský svátek zimního slunovratu, je považován za nejdůležitější svátek kola roku. O zimním slunovratu je nejdelší noc a nejkratší den. Je to doba největšího temna a očekávání světla. Letos nastane ve středu 21. prosince ve 22:48 hod.

Samhain

Samhain

Samhain patří k jednomu z osmi svátků keltského kalendářního roku. Noc z 31. října na 1. listopadu slavili jako hranici mezi létem a zimou, sluncem a tmou, živými a mrtvými, hojností a hladem.