Ženská bylinná napářka

kruhyDíky působení teplých bylinných výparů dochází k prohřátí ženských pohlavních orgánů, lepší cirkulaci v oblasti malé pánve a k absorpci účinných látek z bylin krevním oběhem.
kruhyJedná se o proceduru, která poskytuje holistickou péči o ženské zdraví. Je to starodávná praxe, při které sedíme nad vodní lázní s bylinkami.
kruhyKromě těchto blahodárných účinků na tělo umožňuje hlubokou relaxaci, která přispívá k pohodě a podpoře duševního zdraví. Umožňuje ženám zastavit se po uspěchaném dni  a obrátit pozornost směrem k sobě.
kruhyJe to něžný rituál, který věnujeme sama sobě. Pomáhá načerpat energii, díky které se můžeme ráno probudit čerstvé a v plné síle připraveny čelit výzvám nového dne.
kruhyPára v kombinaci s bylinami dokáže víc než jen rozproudit tok krve, lymfy nebo vnitřně prohřát, dokáže pomoci ženě nalézt cestu k sobě, napojení se na intuitivní vnitřní moudrost. A právě hledání cesty k sobě je velké téma. Je důležité naučit se pozornosti sama k sobě.

Konzultace

🌿 Nabízím konzultaci a namíchání osobní bylinné směsi dle vašeho cyklu a záměru.

🌿 Pomohu vám stanovit individuální napařovací kúru (schéma) pro dosažení nejlepších výsledků.

🌿 Vybereme spolu bylinky, které podpoří váš záměr a pomohou vám ať už řešíte konkrétní problém, nebo se potřebujete opečovat a napojit se na sebe.

🌿 30 minutová konzultace probíhá formou videohovoru / telefonátu.


🌿 Ženskou bylinnou napářkou se zabývám 5 let, jsem certifikovaná poskytovatelka ženské bylinné napářky, pořádám přednášky a workshopy, individuálně konzultuji a míchám osobní směsi. Od dětství jsem žila s láskou k přírodě a učila se poznávat bylinky i s jejich způsoby použití.

🌿 Objednat se můžete přes formulář níže, nebo na e-mailové adrese info@ivetadusatkova.cz
Máte-li dopňující otázky, neváhejte se zeptat, (nejlépe přes stejný formulář), ráda vám odpovím.

ivet

S čím vším nám dokáže pomoci?

S čím nám dokáže pomoci?

Při pravidelném zařazení do měsíčního cyklu pomáhá s gynekologickými i negynekologickými potížemi.

Ženská bylinná napářka není zázračná procedura, která okamžitě a po prvním napařování navodí všechny pozitivní účinky. Na většině z nich je zapotřebí napařovat 3 – 12 měsíců pravidelně. Nezapomínejme na to, že pravidelným napařováním své tělo čistíme, vyživujeme pozorností a že ženské problémy nevznikly za noc, a proto ani za noc neodejdou.

 Je to příjemný čas strávený jen sama se sebou v napojení na své lůno. Díky uvolnění uložených emocí můžete lépe využít energii, která v této oblasti sídlí a je zdrojem vašeho tvůrčího potenciálu. Umožní nám pocit relaxace a uvolňuje svalové napětí, umocňuje pocit prohřátí a svěžesti.

Monika Valová doporučuje:
„Ženě, která má cysty, hemeroidy, pokles dělohy, nádory a podobné potíže, doporučuji vaginální napářku zařadit do své hygieny co nejčastěji a používat ji jako podpůrnou léčbu v kombinaci bylin, které se k jejím neduhům hodí.“

Jak to funguje?

V napářce se spojují účinky:

 • aromaterapie
 • hydroterapie
 • fytoterapie
 • termoterapie

Kdy si napářku dopřát?

Ženy mohou napařovat během celého cyklu, kromě menstruace.

po menstruaci

 • vyčistí se sliznice po předchozí menstruaci
 • dodá nám energii
 

v období ovulace

 • podporuje plodnost
 • prohřívá malou pánev a redukuje bolestivou ovulaci
 

před menstruací

 • zvýší se prokrvení
 • uvolní se svaly pánevního dna
 • mírní bolestivost a křeče při menstruaci
 

Bylinky

bylinky

Teď se dostáváme k tomu nejvoňavějšímu na celé napářce. Alfou a omegou, alchymií a mou nejoblíbenější částí. K bylinkám.
Říká se, že pokud bosky chodíte po zahradě, roste tam vždy to, co zrovna nejvíce potřebujete.


Pokud máte zdravý menstruační cyklus a proceduru si dopřáváte jednou až dvakrát měsíčně, je výběr bylin zcela intuitivní.

Pokud řešíte konkrétní problém (silná, nepravidelná menstruace, polypy, cysty, snížené libido, vaginální suchost apod.) doporučuji nechat se vést, využít předmíchaných směsí, nebo využít možnosti konzultace po které vám namíchám směs na míru, dle vašeho cyklu a záměru.

Nabídku předmíchaných směsí najdete tady.
Přehled bylinek, které je vhodné pro napářku použít i s jejich účinky si můžete zdarma stáhnout zde.

Kontraindikace

kontraindikace

Než si poskytnete první napářku, měla byste vědět, za jakých situací se bylinná napářka nedoporučuje. Kdy ji zvážit, nebo rovnou odložit, aby vám byla ku prospěchu.

 • Kontraindikací napařování je menstruace, opakované krvácení v rámci jednoho cyklu, nebo při nezvykle masivním menstruačním krvácení
 • Některé druhy antikoncepce – ty které zahušťují cervikální hlen, jelikož napářka hlen zkapalňuje (např. Nexplanon – podkožní tělísko)
 • Těhotenství do 38tt (poté se již napářka doporučuje)
 • Bakteriální infekce nebo bakteriální vaginóza provázená spalujícím svěděním
 • Horečka
 • Zamlklé těhotenství, potrat
 • Sterilizace tepelnou metodou
 • Vaginální opary
 • Varixy na vulvě
 • Výhřez dělohy

Menší kontraindikací je:

 • Kandida v aktivní fázi
 • Nitroděložní tělísko – doporučují se pouze jemné, krátké 10 min
  napářky, aby se tělísko nepohnulo
 • Náchylnost k vnitřnímu horku, které se projevuje návaly horka,
  nočního pocení

Reference

reference

Seznámení s bylinnou napářkou od Ivet mě nadchlo. 
Jako úplného začátečníka mě jemně zasvětila do tajů tohoto hezkého opečovávacího rituálu pro sebe a svou yoni. 
Dostala jsem několik základních informací o napářce a jejím využití, prospěchu i případných rizicích a pak se mě velmi citlivě zeptala na několik intimních otázek kolem mého cyklu a fyzických projevů s tím souvisejících, aby mohla namíchat směs bylinek přímo mě na míru
Trpělivě odpovídala i na všechny moje zvídavé, nováčkovské otázky. Poradila, jak zapojit intuici do svého budoucího samostatného napařování. 
Inspirovala mě natolik, že jsem se do napářky zamilovala na první poslech a chci ji zařadit do svého života. Uvědomila jsem si, jak málo jsem se svou yoni ve spojení a chci víc – spojit se se sebou, se svým tělem, se svou ženskou silou. A bylinná napářkami mi přijde jako fantastický voňavý prostředek, jak toto spojení znovuobjevit a posílit.
Velmi si cením otevřeného a laskavého přístupu, který provázel celé naše povídání. A přidaná hodnota pro mě bylo zjištění, že má Ivet i zdravotnické vzdělání, protože jsem se cítila nejen opečovaná, ale i v bezpečí. Kdyby se mi v souvislosti s napářkou objevil jakýkoliv problém, s důvěrou a bez obav bych se odevzdala opět do Ivetiných rukou.

 
 

Lucie Jehličková

Luci Jehličková

Ivet mě při naší konzultaci krásně provedla tématem ženské bylinné napářky. Odborně, ale zároveň tak, abych tomu i já rozuměla, mi zodpověděla veškeré mé dotazy. Bylo zřejmé, že tématu napářky rozumí, baví ji a sama má vyzkoušené její blahodárné účinky.
Zeptala se mne na vše podstatné, aby mohla vybrat pro mě skutečně nejvhodnější bylinky a nic nepodcenila.
Na závěr shrnula, které bylinky jsou pro mne nejvhodnější a proč. Z nich mi namíchala směs na napářku, která mi do pár dní přišla.
Napářka ze směsi na míru byla velmi příjemná, bylinky krásně voněly. Potěšila mě také brožurka napsaná přímo pro mě na míru, ve které mám sepsáno vše důležité, jak k vybraným bylinám, tak k samotné napářce, a dokonce i mandalku k vybarvení:)
Zároveň jsem dostala tip na snadné a rychlé sledování ženské cykličnosti.
Ivetku vřele doporučuji!

 
 

Kristýna Gebauerová

Kristýna Gebauerová

Zaujala mě nabídka namíchání bylinek na ženskou bylinou napářku přímo na míru.
Tuto metodu znám a již nějakou dobu používám, avšak bylinky jsem dosud používala buď intuitivně či jsem měla předmíchané směsi.
Ivetka se mě přesto zeptala, zda všemu rozumím a podrobně zodpověděla všechny mé otázky.

Měla jsem pro směs jistý záměr. Ovšem díky podrobné konzultaci, detailním otázkám a hlavně Ivetčině dlouholeté praxi nejen s touto metodou, ale i širších znalostí zdravotnice, jsme nakonec zvolily směs s trochu odlišným, avšak o to momentálně potřebnějším záměrem.
Balíček přišel velice brzy, bylinky v hezkém balení krásně voněly a dokonce jsem obdržela brožurku s podrobnými informacemi. Nadchla mě i mandalka k vybarvení, která byla příjemným překvapením.

 
 

Eva Rosůlková

Eva Rosůlková

Před časem jsem využila namíchání směsi na ženskou bylinnou napářku od Ivet se záměrem na podporu sexuality.
Byla to moje první zkušenost s mícháním bylinek pro sebe a na konkrétní téma, tedy jsem vůbec netušila, jak to bude probíhat.

S Ivet jsme si nejdříve zavolaly, kde jsme probraly důležité věci před samotným výběrem bylinek. Především se zaměřila na otázky ohledně menstruačního cyklu a zdravotního stavu. Už během hovoru mi zmiňovala doporučení na konkrétní bylinky, které by se v mém případě a záměru hodily.
Směs je krásně voňavá a vypadá úžasně. Vše bylo moc hezky zabalené a dorazilo i s krásným manuálem.
Tuto službu vřele doporučuji. Po napářce bude vaše yoni a podbříšek jako v bavlnce.

 
 

Markéta Reichertová

Marketa

O ženské bylinné napářce jsem se doslechla již dříve v jednom podcastu, ale netušila jsem, že i v Liberci je někdo kdo se tímto tématem zabývá. Na Ivet jsem narazila víceméně náhodou na jiné akci a po prostudování jejích stránek jsem si řekla, že bych napářku také mohla vyzkoušet. Již delší dobu po vysazení antikoncepce mě stále trápil nepravidelný, dlouhý cyklus a bolestivá menstruace. Ivet mi sestavila napářku přímo na míru, vše mi krásně vysvětlila a během 2 měsíců se cyklus zkrátil a menstruace byla mnohem méně bolestivá. Doufám, že to takto bude i nadále. Napářka je navíc skvělá forma relaxu. Moc děkuji za rozšíření obzorů a ráda budu pokračovat, protože to určitě stojí za to. Ivet moc doporučuji.

 
 

Denisa Černá

Denisa Černá
napařovací židlička
certifikát
napařovací plášť