Příprava kůže na malování hennou

hena na ruce

Jak se připravit na malování hennou, tak, abyste si to co nejvíce užila a mohla se radovat z krásné ozdoby co nejdéle.

Na malování hennou mějte dostatek času. Budeme-li malovat u vás doma, zajistěte si, aby nás u malování nerušily děti, nebo domácí mazlíčci. Budete-li od malování odbíhat, neužijete si to a bude to vidět i na výsledném obrázku. Udělejte si pohodu.

Malování se může protáhnout a hennu je potřeba nechat zaschnout. Po namalování obrázku si rozhodně neplánujte nic náročného, nechoďte sportovat, ani do bazénu. Pot nedělá obrázku dobře, rozmazal by se.

Pokud máte mít obrázek k nějaké příležitosti nebo životní události (např. focení, večírek, svatba), počítejte s tím, že je třeba ho namalovat 2 až 3 dny předem. Henna potřebuje čas, aby se mohla krásně vybarvit.

ruka

Sepsala jsem pro vás pár tipů, které je dobré následovat, ať už se necháte malovat ode mě, nebo se malujete sama.

Den předem si kůži můžete ošetřit peelingem, nebo si zajděte do sauny. Zbavíte se tím nejsvrchnějších buněk pokožky. Pokud se chystáte malovat kolem chodidel, nejprve odstraňte zrohovatělou kůži.

Pro snazší aplikaci doporučuji odstranit v místě zdobení chloupky, zejména pokud jich máte více a jsou silnější. Přes chlupy se na tělo špatně maluje. Jemné chloupky, třeba na bříšku nebo na zádech, tolik nevadí. Depilaci doporučuji provést 24 hodin před malováním, nikoli v den malování, jelikož by mohlo dojít k podráždění pokožky.

Chvíli před malováním je nutné zbavit kůži mastnoty. Kůži si důkladně omyjte a osušte, nebo očistěte alkoholem. Nepoužívejte krém, tělové máslo ani pleťové mléko. Mastnota brání henně pronikat do kůže a obrázek se pak tolik nevybarví.

Pokud chcete ozdobit hennou na konkrétní událost, počítejte s tím, že henna se plně vybarví až za 48 hodin a je třeba domluvit si termín malování s předstihem.

Užijte si tvoření.