henna obrázek na ruku

Henna

dočasné přírodní zdobení těla

Jak henna funguje?

Henna se získává z rostliny henovníku bílého. Henovník bílý (Lawsonia inermis) je rostlina pocházející ze středního východu, používá se jako barva na vlasy i kůži již od starověku.

Henna obsahuje červenooranžové barvivo lawson. Běžný obsah barviva v listech je 1-3 %. Molekula barviva a je schopna projít vnější vrstvou pokožky. Tam se váže na keratin, který vnější vrstvu kůže tvoří a obarví kůži oranžově až tmavě hnědě. Molekuly mohou pronikat do kůže tak rychle, že je viditelné zabarvení patrné už po jedné minutě kontaktu pasty s kůží. Pro intenzivnější vybarvení a delší trvanlivost je třeba, aby lawsone pronikl do pokožky hlouběji. Obvykle se pasta nanáší večer a nechává se působit přes noc. Po odstranění pasty je vzor na kůži světlejší (oranžovo-červený) a během 2-3 dnů díky probíhající oxidaci tmavne do hněda.

Malování hennou je velmi příjemný, voňavý, sebeláskový rituál, který si můžeme dopřávat, kdykoliv máme chuť. Je to léčivý rituál.

Chcete se naučit zdobit hennou?

Na svých workshopech vás provedu světem henna umění a předám vám informace (nejen) o používání henny, technikách malování i bezpečných zásadách.

vlnka odrazkaWorkshopy s hennou jsou uvedené v kalendáři akcí.

Toužíte-li po předání informací o dočasném přírodním zdobení těla online, zapište se na čekací listinu zájemců, a pokud jste se již zapsala k odběru novinek, sledujete vaši e-mailovou schránku, abyste o něm věděla mezi prvními.

Význam jednotlivých ornamentů si můžete stáhnout zde.

těhotenské bříško

Kde mě najdete?

Žiji v srdci Liberce. Maluji v kavárně v centru města, nebo u vás doma. Dle potřeby je možné si pronajmout i soukromé studio.

Líbí se Vám, co dělám a malování hennou by se vám hodilo mít na vámi pořádané akci?

Po předchozí domluvě přijedu ráda kamkoliv. Často jezdím na ženské kruhy, předporodní rituály, festivaly, firemní večírky, team buildingové akce apod.

Nejste z Liberce a okolí ? A žádnou jinou henna umělkyni neznáte? Je tu hned několik možností, jak vám pomoci.

vlnka odrazka

Pokud jste v dojezdové vzdálenosti, mohu za vámi po domluvě přijet.

vlnka odrazka

Napište mi, odkud jste a ráda Vám doporučím jinou henna umělkyni, ke které to budete mít blíž.