henna prášek

Henna

Co to je?

Henna se získává z rostliny hennovníku bílého. Henovník bílý (Lawsonia inermis) je rostlina pocházející ze středního východu, používá se jako barva na vlasy i kůži již od starověku.

Henna obsahuje červenooranžové barvivo lawson. Běžný obsah barviva v listech je 1-3 %. Jsou-li listy rostliny henovníku bílého rozdrceny v mírně kyselém prostředí, uvolní se molekula barviva a je schopna projít vnější vrstvou pokožky. Tam se váže na keratin, který vnější vrstvu kůže tvoří a obarví kůži oranžově až tmavě hnědě. Molekuly mohou pronikat do kůže tak rychle, že je viditelné zabarvení patrné už po jedné minutě kontaktu pasty s kůží.

Malování hennou je velmi příjemný, voňavý, sebeláskový rituál, který si můžeme dopřávat, kdykoliv máme chuť. Je to léčivý rituál.

Je to potěšení, když jsem pomalovaná, víc si té části těla všímám, mám ladnější pohyby a cítím se krásnější. Mám ráda její barvu a zemitou vůni, to jak šimrá, když se nanáší na tělo. Její moc zastavit se během dne, ať už při tvorbě, nebo pak pokaždé, když se na obrázek podívám.

Láska na celý život

Toužíte s malováním hennou začít? Vše, co pro malování hennou potřebujete, nakoupíte v mém obchodě.

Workshopy s hennou jsou uvedené v kalendáři akcí.

Další workshop se bude konat v zimě 2022, sledujte kalendář akcí, nebo se zapište k odběru novinek, abyste o něm věděla mezi prvními.

Pokud se chcete nechat pomalovat, neváhejte mne kontaktovat.