Péče o kůži po malování hennou

Jak se o hennu po malování postarat, aby vám obrázek na kůži vydržel co nejdéle? Sepsala jsem pro vás několik praktických rad. Pusťte se do čtení 😊

Pastu na kůži nechte zaschnout. Prvních 10-15 minut je obrázek velmi náchylný k rozmazání.

malování hennou
henna pasta na kůži

Nechte pastu na kůži působit co nejdéle (4 -12hodin). Prodlouženou aplikací pasty docílíte tmavšího odstínu a delší trvanlivosti zabarvení.

Ideální je nechat henna pastu působit přes noc, v takovém případě doporučuji pomalovanou část těla přelepit fixační náplastí, nebo zajistit obinadlem (lze i zabalit do prodyšné látky). Nejen, že nebudete mít odrolené kousky henna pasty v posteli, ale jak už jsem psala výše docílíte tmavšího odstínu výsledného vybarvení obrázku. Po dobu působení pasty na kůži se snažte být v teple.

fixace henny náplastí

Poté hennu odrolte, případně místo dočistěte olejem – mě nejvíce vyhovuje kokosový, ale lze použít i olivový nebo jiný. Rozhodně obrázek neomývejte vodou! Olejem se barva na kůži lépe zafixuje. Následujících 24 hodin pomalované místo (pokud možno) vůbec nenamáčejte.

dočistění henna pasty olejem

Udržujte pokožku hydratovanou, před koupelí i po koupeli. Oplachujte jemně, vyhněte se peelingu, přílišnému tření, sauně, bazénu a dlouhodobému máčení.

Obrázek bude zprvu světlý – oranžový, plně se vybarví během následujících 48 hodin. Po tuto dobu omezte kontakt s vodou, před sprchou doporučuji místo potřít olejem, nebo bambuckým máslem.

Aby Vám obrázek na kůži vydržel co nejdéle, omezte koupání, saunu, peeling – vše, co podporuje exfoliaci. Kůži naopak hydratujte a vyživujte.

malování hennou na ruce

Obrázek při správné péči vydrží na kůži 1-3 týdny, záleží na umístění obrázku na těle a na typu pokožky.

Co dělat, když už namalovaný obrázek bledne a vy si chcete jeho krásu ještě chvíli užít? Kupte si přírodní henna pastu a obnovte linky (dokud jsou trochu vidět) a za chvíli máte obrázek zpět v plné kráse.