Péče o kůži po malování hennou

Jak se o hennu po malování postarat, aby vám obrázek na kůži vydržel co nejdéle? Sepsala jsem pro vás několik praktických rad. Pusťte se do čtení 😊

Pastu na kůži nechte zaschnout. Prvních 10-15 minut je obrázek velmi náchylný k rozmazání.

malování hennou
henna pasta na kůži

Nechte pastu na kůži působit co nejdéle (4 -12hodin). Prodlouženou aplikací pasty docílíte tmavšího odstínu a delší trvanlivosti zabarvení.

Ideální je nechat henna pastu působit přes noc, v takovém případě doporučuji pomalovanou část těla přelepit fixační náplastí, nebo zajistit obinadlem (lze i zabalit do prodyšné látky). Nejen, že nebudete mít odrolené kousky henna pasty v posteli, ale jak už jsem psala výše docílíte tmavšího odstínu výsledného vybarvení obrázku. Po dobu působení pasty na kůži se snažte být v teple.

fixace henny náplastí

Poté hennu odrolte, případně místo dočistěte olejem – mě nejvíce vyhovuje kokosový, ale lze použít i olivový nebo jiný. Rozhodně obrázek neomývejte vodou! Olejem se barva na kůži lépe zafixuje. Následujících 24 hodin pomalované místo (pokud možno) vůbec nenamáčejte.

Udržujte pokožku hydratovanou, před koupelí i po koupeli. Oplachujte jemně, vyhněte se peelingu, přílišnému tření, sauně, bazénu a dlouhodobému máčení.

dočistění henna pasty olejem

Obrázek bude zprvu světlý – oranžový, plně se vybarví během následujících 48 hodin. Po tuto dobu omezte kontakt s vodou, před sprchou doporučuji místo potřít olejem, nebo bambuckým máslem.

Aby Vám obrázek na kůži vydržel co nejdéle, omezte koupání, saunu, peeling,… vše, co podporuje exfoliaci. Kůži naopak hydratujte a vyživujte.

malování hennou na ruce

Pokud budete dodržovat tyto kroky, můžete si vychutnat krásu tetování hennou po dlouhou dobu. Obrázek při správné péči vydrží na kůži 1-3 týdny, záleží na umístění obrázku na těle a na typu pokožky.

Co dělat, když už namalovaný obrázek bledne a vy si chcete jeho krásu ještě chvíli užít? Kupte si přírodní henna pastu a obnovte linky (dokud jsou trochu vidět) a za chvíli máte obrázek zpět v plné kráse.