Rituál menarche (return)

Oslava první menstruace zpětně, je jedním z přechodových životních rituálů. Jedná se o rituál uctění ženy, která prochází bránou z dětství do ženství. Většinou je to úplně první rituál, který si žena dopřeje.

Co je to přechodový rituál?

​Přechodový rituál nám pomáhá vypořádávat se s důležitými životními změnami. Je to důležitý životní mezník.

Jde o vědomé přechody z jedné fáze života do druhé. Je to něco, co jsme v minulosti dělali. Jen jsme to odsunuli, jako něco nepotřebného a nehodící se do uspěchaného světa, ve kterém žijeme.

Menarche

kruhyOkamžik první menstruace (menarche) si zaslouží náležitě uctít, oslavit a poděkovat za něj. Je to veliký dar, který nám umožňuje prožívat všechny ženské archetypy – dívky, milenky/matky, čarodějky i vědmy.
Připravuje nás na možnost plodit děti. Naše lůno a náš menstruační cyklus nám přinášejí mnoho úžasných a posilujících schopností a darů.
kruhyVětšina z nás “dospělých žen” ale tuto možnost oslavy neměla. Rituál si můžeme dopřát i zpětně. Já sama jsem ho prožila až po 38 roce života. Rituál menarché v dospělosti je velkým darem a požehnáním. Tato oslava nám nabízí možnost prožít svou první menstruaci znovu, jinak a lépe. Možnost opečovat svůj vstup do ženství.
kruhyPojďme to společně změnit a zpětně rituálně oslavit tento životní dar v bezpečném kruhu žen, krásně, s laskavou péčí, přijetím sebe sama a požehnáním.
kruhyPojďme proměnit náš vnitřní pocit a nazírání na sebe, láskyplně a s dospělým pochopením. Na takový rituál není nikdy pozdě!
Klidně si jej dopřejte, i když již nemenstruujete. Budete moci tuto nádhernou zkušenost předávat mladším ženám ve svém okolí.
kruh

Co vše vám může rituál menarche return přinést?


Pokud vás rituál volá, neváhejte se přihlásit. Přála bych si, aby toto opečování vstupu do ženství prožila každá žena, kterou to osloví.


Skupinový rituál provádím 1x ročně, pokud budete mít zájem, přihlásit se můžete zde a já vás zařadím na čekací listinu.

Necítíte se na to prožít rituál ve skupině žen, dáváte přednost prožití rituálu Menarche zpětně sama doma?

Připravila jsem pro vás návod Jak si připravit rituál Menarche sama doma, který si můžete zdarma stáhnout.

Reference

Proč jít na menarche rituál po 40 a navíc po hysterektomii? No protože čas je pružný a ledacos se dá léčit i zpětně. I když mám oboje už za sebou, neváhala jsem využít možnosti zažít menarché zpětně. Pro své vlastní potěšení a léčení. A také proto, že mám dceru, které bude brzy deset let a cykličnost je na ní už pozorovatelná, i když ještě bez měsíčků. A také proto, že Iveta Dušátková je neuvěřitelná Žena plná úžasné energie. S ní bych se nebála jít asi do čehokoliv a doufám, že rituálů bude přibývat Takže, zažila jsem krásné sesterské setkání a silný společný zážitek a vřele to doporučuji.

Anna Karmazínová

Bylo to úžasné, energické a velmi obohacující. Děkuji za tvojí sdílnost, vedení a hlavně energii, kterou jsi mě (nás) nabila a několik dní z ní určitě budu čerpat. Rituálem by si, dle mého, měla projít každá žena, upřímně jsem nečekala, že to bude až tak to silné. O to větší bylo mé překvapení, protože právě ta síla je extrémní a neskutečná. Slzy tekly proudem a přesně to jsem potřebovala. Jsem moc vděčná za to, že jsem si rituálem prošla a kéž by to udělal každý. Pod tvým vedením z toho mám skvělý emoční zážitek a zkušenost. Navíc ozdůbka z henny jako skvělý bonus, to miluju! Ještě jednou děkuji, děkuji, děkuji!”

Valerie Koťátková

„Děkuji za celé nádherné sobotní odpoledne. Rituál se mi moc líbil. Obzvlášť  část s dopisem a rudým křeslem. Mělo to celé velkou sílu. Cítím se krásně opečovaná a taková klidnější. Budu napjatě očekávat, kdy dorazí menstruace a jak se při ní budu tentokrat cítit.”

Marta Mitterwald