Rituál menarche (return)

Oslava první menstruace zpětně.
Je to přechodový rituál.
Jedná se o rituál uctění ženy, která prochází bránou z dětství do ženství.
Je to většinou první rituál, který si žena dopřeje.

Co je to přechodový rituál?

​Přechodový rituál nám pomáhá vypořádávat se s důležitými životními změnami. Je to důležitý životní mezník.

Jde o vědomé přechody z jedné fáze života do druhé. Je to něco, co jsme v minulosti dělali. Jen jsme to odsunuli, jako něco nepotřebného a nehodící se do uspěchaného světa, ve kterém žijeme.

Menarche

Okamžik první menstruace (menarche) si zaslouží náležitě uctít, oslavit a poděkovat za něj. Je to veliký dar, který nám umožňuje prožívat všechny ženské archetypy – dívky, milenky/matky, čarodějky i vědmy. Připravuje nás na možnost plodit děti. Naše lůno a náš menstruační cyklus nám přinášejí mnoho úžasných a posilujících schopností a darů.
Většina z nás “dospělých žen” ale tuto možnost oslavy neměla. Rituál si můžeme dopřát i zpětně. Já sama jsem ho prožila až po 38 roce života. Rituál menarché v dospělosti je velkým darem a požehnáním. Tato oslava nám nabízí možnost prožít svou první menstruaci znovu, jinak a lépe. Možnost opečovat svůj vstup do ženství.
 • Kolik žen dostalo pozitivní informace o menstruaci?
 • Kolik žen k ní má opravdu pozitivní vztah?
 • Kolik žen má zdravý vztah ke svému měnícímu se tělu?
 • Kolik žen zná a žije svou cykličnost?
 • Kolik žen si uvědomuje všechny dary, které nám menstruace dává?
Pojďme to společně změnit a zpětně rituálně oslavit tento životní dar v bezpečném kruhu žen, krásně, s laskavou péčí, přijetím sebe sama a požehnáním.
Pojďme proměnit náš vnitřní pocit a nazírání na sebe, láskyplně a s dospělým pochopením. Na takový rituál není nikdy pozdě! Klidně si jej dopřejte, i když již nemenstruujete. Budete moci tuto nádhernou zkušenost předávat mladším ženám ve svém okolí.
zeny

Co vše vám může rituál menarché return přinést?

 • přijetí menstruace a ženství
 • přepsání špatných zážitků z první menstruace
 • zmírnění bolestivosti menstruace
 • pochopení darů ženství a cykličnost
 • spojení se s moudrostí našich předkyň
 • posílení svého ženského sebe-vědomí a vnitřní síly
 • načerpání síly a podpory z kruhu žen
 • získání cenných rad a inspirace od ostatních žen

Náš ženský aspekt je dynamický a vyzývající, milující a pečující, čarovný a sexy, kreativní a intuitivní, silný a moudrý – a takové jsme i my.


Pokud vás rituál volá, neváhejte se přihlásit. Přála bych si, aby toto opečování vstupu do ženství prožila každá žena, kterou to osloví.


Skupinový rituál provádím 1x ročně, pokud budete mít zájem, přihlásit se můžete zde a já vás zařadím do čekací listiny: https://www.subscribepage.com/ritual-menarche

reference

anna

Anna
Karmazinová

Proč jít na menarche rituál po 40 a navíc po hysterektomii? No protože čas je pružný a ledacos se dá léčit i zpětně. I když mám oboje už za sebou, neváhala jsem využít možnosti zažít menarché zpětně. Pro své vlastní potěšení a léčení. A také proto, že mám dceru, které bude brzy deset let a cykličnost je na ní už pozorovatelná, i když ještě bez měsíčků. A také proto, že Iveta Dušátková je neuvěřitelná Žena plná úžasné energie. S ní bych se nebála jít asi do čehokoliv a doufám, že rituálů bude přibývat Takže, zažila jsem krásné sesterské setkání a silný společný zážitek a vřele to doporučuji.